12.03.2006

Hayat Kurtaranlar / Her Eve Lazım -5- Ikea Karton Kutu


Bebek sahibi olmak pahalı bir hobi şekerim...
Cicili bicili o nefis minik şeyleri alıp alıp koymak güzel de, bu bir dipsiz kuyu gibi... Çünkü o tatlı bebek jet hızıyla büyüyor ve o cici şeyler de jet hızıyla yenileriyle değiştirilmek zorunda kalıyor. Bu da sürekli cici şeylere çalışmak demek oluyor... Anneler ve türevleri, ilk hamile kaldığında 'aman evladım çok fazla şey almayın hemen küçülür' gibi tembihlerde bulunurlar ama ne demek olduğunu anlamazsın. Sonra bir bakarsın ki aman bu da en iyisi olsun dur bakim pahalısından alıyım diye sermayeyi yüklediğin o body'ler aman tanrım 1 ay sonra küçülmüş ve hatta orda asılı 3 gömlek, 1 kot pantolon, 2 eşofman üstü hiç giydiremeden kalmıştır. Çünkü 1 aylık bir bebeğe kot pantolon ve gömlek alınmayacağını öğrenmişsindir ama geç olmuştur biraz tabi...

Diğer taraftan hediyeler de ayrı konu tabi. Ben şunu keşfettim, diğer insanlar için de bebek eşyası almak süper zevkli bişi olduğu için her türlü okazyonda bi T-shirt, bi kazak bi şort takım falan kapıp gelirler. Bu tabi şahane bişi hepsi sağolsun varolsun, evdeki kıyafet populasyonuna katkıları ayrı bi durum.

Tabi bu, başka bir sorunu beraberinde getirir: 'Ben bu kadar eşyayı nerde saklayacağım?' ...Hemen veremem. Kardeş mardeş yapacağım tutabilir. Bu durumda birkaç yol var. Mesela hurç denen birşey var kültürümüzde. Böyle kocaman bir kumaş çanta. Yani değişik boyutları var ama içine 2 yorganın falan sığacağı kadar büyükleri bile oluyor. Üstten fermuarı var. Ne koyulacaksa tıkıştırılıp kapatılıyor ve toplu kaldırma yapılıyor. Baza denen (komik geliyor bu kelime bana. Sanki boza'nın başka bir aromalı çeşidi falan gibi) yatak altı saklama bölümleri veya dolap üstleri falan kullanılabiliyor. Tabi herhangi birşeye ihtiyacı olan yanıyor, o büyük çantanın içine yamulmuş kırışmış bir sürü şey arasında kabolmaya mahkum çünkü.

Şimdiii.. Ben bu işi karton kutularla çözdüm. Ikea'da değişik boyutları var. İçine katlayıp koyuyorum o minik cici şeyleri, bir de lavanta veya o tip kokulu bişiler atıyorum içine, ister dolap içinde olsunlar ister dışardan görünen raf tipi bir yerlerde dursunlar, üstüste son derece düzgün görünüyorlar ve içlerindekiler de en az o kadar düzgün saklanıyor.

Kutu kutu penseee...elmamı yersee.....

5 yorum:

KUGUU dedi ki...

Evet evet kesinlikle YUMMYcgm, kutukutu kaldirmayi ben de seviyorum. Tabi bendekiler bebek elbisesi dgl ama:)) gerekli belgeler kutusu, albume artik sigmayan fotolar kutusu, seyahat haritalar ve diger ıvırzıvırı kutusu gibi. Duzgun sekilde ustuste konulabiliyor ve goruntu kurtariyor.

Serra yiLmaz dedi ki...

Cok guseL gorunuo.. Ya ben bebek e$yaLarina, kiyafetLerine, akSesuarLarina bayiLirim.. Burda da surekLi gorunce icim gidio.
Umarim hamiLeLigin guseL geciodur. DuaLarim seninLe..

~Serra

yummymummy dedi ki...

Selam Kuguu.. demek sen de bi kutu kurdusun:) hakkaten hayat kurtarıyo yahu.

Selam Serra.. Umarım bir gün senin de kutu kutu bebek eşyan olur:):)

Çilekli Pasta dedi ki...

ayyy bunlar çok cici yahu :)
şimdi sarısı başıma diycem ama daha çok var yahu bana.
tadını doya doya çıkar canım.
öpüyorum kocaman
valla sayfan çok faydalı yazılarını devamını sabırsızlıkla bekliyorum

Serra yiLmaz dedi ki...

bu iyi diLege in$ diceim akLima geLmezdi ama bebek e$yaLarini gorunce inSanin cok ho$una gidio. hehe ;p

~Serra